Termin: 30 czerwca – 11 lipca 2025 r.
Miejsce: Willa Austryjok Tatrzańska 99A, 34-520 Poronin.
Uczestnicy: Dzieci w wieku 7-18 lat
Koszt: 2.600 zł
Miejsce wyjazdu i powrotu: TARNÓW (przez Kraków)
Organizator wypoczynku:
ZAKTUR s.c. M.Filipek, K.Sokołowski
ul. Komuny Paryskiej 17/13
30-389 Kraków
Alior Bank: PL 67 2490 0005 0000 4600 7815 8910
Kod SWIFT Alior Banku: ALBPPLPW
W tym roku zapraszamy ponownie do najlepszego na Podhalu Ośrodka Wypoczynkowego położonego w Poroninie w cichym i zacisznym miejscu, skąd rozpościera się piękny, malowniczy widok na tatrzańskie szczyty. Oferujemy komfortowe pokoje z łazienkami, wygodnymi łóżkami, obszernym tarasem, a przede wszystkim cudownymi gospodarzami, którzy co roku stają na głowie, żeby nasz pobyt pozostał niezapomniany. Dlatego tak chętnie tam wracamy i czujemy się jak u siebie w domu.
Willa Austryjok dysponuje 15 pokojami, 3 pokojowym apartamentem w budynku głównym oraz drewnianym domkiem góralskim. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, TV, komfortowe łóżka z nowymi materacami.
Do dyspozycji znajduje się świetlica wyposażona w sprzęt audiowizualny, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, sala dyskotekowa, ogrodzony, bezpieczny teren zielony. W ogrodzie znajduje się dwupoziomowy Szałas Regionalny w góralskim stylu. Regionalny charakter miejsca podkreślają drewniane ławy i stoły oraz folkowe elementy wystroju, czyli obrusy i zasłony w charakterystyczne, kwiatowe wzory przywodzące na myśl góralskie chusty. Szałas jest idealnym rozwiązaniem na spotkania i zajęcia podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W obiekcie oferowana jest również wyjątkowo smaczna, sprawdzona domowa kuchnia. Uzdrowiskowy mikroklimat, relaksująca bliskość lasów i gór, pozwolą uczestnikom naszej kolonii oderwać się od codziennych spraw i spędzić czas zdrowo i przyjemnie. W ośrodku jesteśmy jedyną grupą, co podnosi poczucie bezpieczeństwa.
Ośrodek spełnia warunki zakwaterowania i wyżywienia.
Realizacja programu będzie dostosowana do wytycznych dla organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, jeżeli takie ukażą się przed wyjazdem.
Przedstawiamy wstępne propozycje programowe, które będą w razie konieczności modyfikowane.
Zapewniamy
- własny autokar, który pozostaje do dyspozycji w trakcie trwania obozu,
- zakwaterowanie,
- pyszne wyżywienie
- kierownika i doświadczonych wychowawców,
- korzystanie z boisk sportowych,
- gry i zabawy sportowe
- igrzyska kolonijne
- gry terenowe
- warsztaty surwiwalowe
- regionalne warsztaty plastyczne
- ogniska, dyskoteki, karaoke, kino pod chmurką
- przewodnika Górskiego Tatrzańskiego
Wycieczki:
Wycieczka z przewodnikiem na Wielki Kopieniec 1328 m, nazywany też Kopieńcem i oferuje swoim zdobywcom wspaniałą panoramę. Po drodze zobaczymy piękną o każdej porze roku Polanę Kopieniec i Wywierzysko Olczyskie. Na trasę wyruszamy spod Restauracji „7 Kotów” na Toporowej Cyrhli. Skręcamy w prawo za zielonymi znakami na Kopieniec. Idąc lasem przechodzimy przez niewielki próg skalny „Stus” i stajemy na początku Polany Kopieniec, zwanej też Skupniową. Szczyt Kopieńca nie jest wysoki w stosunku do otaczających go gór, mimo to oferuje wspaniałą panoramę Tatr i Podhala. Ze szczytu schodzimy na drugą stronę Polany Kopieniec, a z polany w dół przez las do Doliny Olczyskiej.
Zwiedzanie skoczni narciarskiej “Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza”, wycieczka Drogą pod Reglami zwiedzane kultowej Bacówki, degustacja serów góralskich
Wyjazd na Baseny Termalne w Białce Tatrzańskiej – Terma Bania to nowoczesny kompleks basenów termalnych. W obiekcie dostępnych jest 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne. Ośrodek podzielony został na dwie strefy: głośną – dedykowaną rodzinom z dziećmi oraz cichą, przeznaczoną dla tych, którzy chcą skorzystać ze spokojnych form relaksu i odpoczynku. Na zewnątrz kompleksu jest tzw. strefa kąpieli słonecznych wyposażona m.in. w miejsca do plażowania, place zabaw dla dzieci oraz boiska do gry w siatkówkę plażową. W nieckach basenów znajdują się m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka oraz gejzery. W strefie tej znajdują się również wanny jacuzzi.
Rabka Zdrój – Zabawy w Parku Rozrywki “Rabkoland” z programu Góralsko Dżungla . Miejsce niezwykłe, gdzie palmy przeplatają się z góralskim wystrojem! Pełno tu zabawy, żartów Krokodyla Oskara i prawdziwej adrenaliny w postaci atrakcji – Skałożercy!
Bukowina Tatrzańska – Warsztaty plastyczne – “Malarstwo na szkle”. Pierwszym krokiem jest przygotowanie szkicu na kartce, który później jest przenoszony na szkło i wypełniany farbami. Technika ta kryje w sobie wiele tajemnic i rozwija wyobraźnię.
Wyjazdy do Zakopanego:
Centrum Edukacji Przyrodniczej – Zobaczymy tam największą w Polsce makietę Tatr, bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę, jaskinie i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Uzupełnieniem ekspozycji są filmy przyrodnicze, które pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. Projekcje filmów odbywają się w nowo wybudowanych salach kinowych. Nie są to jednak zwykłe projekcje. Jedna z sal kinowych, w której użyta jest technologia 3D, zapewnia dodatkowe wrażenia – podmuchy „wiatru” czy gwałtowne ruchy fotela. Prawdziwą gratką jest „Sala odkryć” gdzie znajdują się gry komputerowe, które uczą orientacji na apie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i trenować spostrzegawczość. Można poskakać jak kozica lub pobiegać po lesie jak jeleń. Znajdą się tam gry działające w technice Kinect, krótkie filmy edukacyjne, stanowiska stereoskopowe, gdzie oglądać trójwymiarowe zdjęcia przyrody.
Cukierkowe warsztaty w Manufakturze Ciuciu Cukier Artist – Podczas wydarzenia każdy z uczestników będzie miał szansę zobaczyć, jak wygląda praca cukierników, zrobić własne cukierki. W ramach warsztatów możecie korzystać z ogromnych zasobów smaków manufaktury. Na koniec cukierkowych warsztatów w Ciuciu Cukier Artist wszyscy otrzymają paczkę słodkości i certyfikowany dyplom Młodego Karmelarza.
Gra terenowa – Zwiedzanie najciekawszych zabytków Zakopanego podczas gry terenowej na aplikacje
Poronin:
- Zabawy na kompleksie sportowo-rekreacyjnym nad rzeką Poroniec (odkryta siłownia, boisko do siatkówki i koszykówki, plac zabaw, piaszczysta plaża)
- Podchody
- Eskape Room
- Warsztaty surwiwalowe
- Rozgrywki sportowe na wolnym powietrzu lub hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poroninie (w zależności od pogody)
Wykaz rzeczy niezbędnych do wyjazdu na obóz w Poroninie.
- mały, podręczny plecak na wycieczki
- pelerynę ( niezbędna na górskie wycieczki)
- 2 ręczniki do mycia i 1 plażowy
- przybory toaletowe
- klapki pod prysznic
- strój do plażowania i nakrycie głowy
- krem do opalania i preparat na komary i kleszcze
- pantofle
- wygodne sportowe obuwie do chodzenia i zajęć sportowych
- lekarstwa stałe lub doraźne w zamykanym opakowaniu, podpisane i opisane (jak i kiedy stosować)
KADRA OBOZU:
Lucyna-Szepielak-Wiatr – kierownik obozu (tel. 692-495-974, (lucyna.szepielak@gmail.com)
– nauczyciel dyplomowany, pedagog, socjoterapeuta, instruktor harcerski
Wychowawcy:
Magdalena Szepielak – nauczyciel dyplomowany, pedagog, pedagog specjalny, doradca zawodowy
Agnieszka Inglot – nauczyciel mianowany edukacji wczesnoszkolnej, pedagog
Anna Zielińska – nauczyciel dyplomowany, lektor języka angielskiego, doradca zawodowy
Miejsce wyjazdu i powrotu: TARNÓW (przez Kraków)
W celu zgłoszenia dziecka do udziału w kolonii należy dokonać rejestracji elektronicznej i wpłaceniu zadatku w wysokości 300 zł na konto organizatora, podane na stronie internetowej z dopiskiem „Poronin 2025 – turnus I lub turnus II – nazwisko i imię dziecka„.
W formularzu rejestracyjnym proszę dokładnie wpisać daty i rodzaje szczepień oraz wszystkie ważne informacje o uczestniku. Z tych danych będzie wygenerowana Karta uczestnika do podpisu przez rodzica na spotkaniu przed wyjazdem.